بازار فرش کوروش, مقالات فرش

بررسی و مقایسه انواع فرش 700 شانه

فروشگاه-فرش-کوروش

همانطور که میدانید امروزه دو نوع فرش هفتصد شانه در بازار موجود می باشد، که ما قصد داریم در این مقاله به بررسی و مقایسه این دو فرش 700 شانه بپردازیم.فرش هفتصد شانه بافت دستگاه پیشرفته hcp و دیگری فرش هفتصد شانه بافت دستگاه تبدیلی. در ادامه این مقاله نکات بیشتری از  تفاوت های این دو فرش به شما عزیزان گفته می شود.

فرش هفتصد شانه بافت دستگاه پیشرفته hcp

یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین فرش های کارخانه فرش کاشان ،  فرش 700شانه می باشد.حال شما عزیزان باید دقت کنید که فرش 700 شانه ای که قصد خرید آن را دارید فرش 700 شانه اورجینال یا hcp باشد. لازم به ذکر است که فرش های 700 شانه واقعی دارای تراکم 2100 تا 3000 می باشد که معروف ترین و پر فروش ترین آنها تراکم های 2550 می باشد. فرش های هفتصد شانه معمولا 8 رنگ و 10 رنگ می باشد.

همانطور که در فیلم موجود در همین صفحه مشاهده میکنید فرش هفتصد شانه اصلی تعداد گره های بیشتری نسبت به فرش های هفتصد شانه تبدیلی دارند در واقع در هر 10 سانتی متر از فرش 700 شانه اصلی باید تعداد 70 گره وجود داشته باشد که اصلی ترین تفاوت فرش هفتصد شانه hcp نسبت به فرش تبدیلی می باشد.

فرش هفتصد شانه بافت دستگاه تبدیلی

فرش های 700 شانه تبدیلی به فرش هایی گفته می شود که توسط دستگاه های فرش 500 شانه بافت می شود اما این ماشین های بافت با تغییراتی که اعمال شده است ، فرش 700 شانه بافت می کنند.این دسته از فرش های ماشینی به دلیل اینکه از لحاظ کیفیت نسبت به فرش های اصلی پایین تر هستند ، قیمت به مراتب پایین تری نسبت به فرش های هفتصد شانه اصلی دارند.

همانطور که توضیح داده شد تعداد گره های فرش هفتصد شانه اصلی نسبت به فرش هفتصد شانه تبدیلی بیشتر می باشد از همین رو وضوح و شفافیت و جلوه فرش هفتصد شانه اصلی بهتر از فرش های تبدیلی می باشد.

روی هر دو فرش بالا معمولا برچسب 700 شانه زده می شود.بعضا توسط دوستان سودجو برچسب آن کنده می شود یا تغییر میکند و از لحاظ ظاهری مصرف کننده ی عادی در تشخیص فرش ۷۰۰ شانه واقعی دچار اشتباه میشود.
نکته مهم آنکه در نمایشگاه کارخانه فرش کاشان  واقع در تهرانپارس خیابان 196 شرقی فقط و فقط فرش ۷۰۰ شانه واقعی عرضه میشود.فرشهایی که با نخ صدردصد آکرلیک هیت ست شده، با تارو پودی از پنبه و پیشرفته ترین دستگاهها بافته می شود.

اهداف اصلی کارخانه فرش

  • ارائه فرش درجه یک که از  ویژگی اصلی آن نخ 100% اکرولیک میباشد.
  • به کارگیری متخصصان مجرب و خبره در طراحی و تولید فرش ماشینی.
  • فروش مستقیم فرش به قیمت تولید که باعث تفاوت قیمت با فروشگاه های عرضه کننده فرش شده.
  • ارائه محصولات با شانه و تراکم های مختلف و بالابردن قدرت انتخاب مشتری.
  • بالا بردن تعداد رنگ های موجود در فرش ماشینی برای زیباتر جلوه دادن.

فرش کوروش تلاش دارد با کارکنان توانمند و با تلفیقی زیبا و کم نظیر از علم و تجربه فراتر از رقبا گام بردارد و با ایجاد فرصت های شغلی در سراسر ایران در شکوفایی وطن عزیزمان سهیم شود. این شرکت چابکی و سرعت عمل را مبنایی برای ایجاد مزیت رقابتی پایا و پویا می داند و استراتژی رقابتی خود را با رعایت مجدانه ی اخلاق کسب و کار بر آن استوار کرده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.