مقالات فرش

راه تشخیص فرش تقلبی از شناسنامه دار

راه تشخیص فرش تقلبی

در این مقاله تشخیص فرش تقلبی از اصل را برای شما توضیح خواهیم داد. بسیاری از افراد زمانی که به فروشگاه های فرش ماشینی جهت خرید فرش های اصلی مراجعه می‌کنند، دغدغه اصلی که دارند تشخیص فرش اصلی از تقلبی می‌باشد. با ما همراه باشید در این مقاله قصد داریم نحوه تشخیص فرش اصل از تقلبی را برای شما بازدید کنندگان گرامی ذکر کنیم. جهت خرید انواع فرش کاشان کلیک کنید.

راه تشخیص فرش تقلبی از شناسنامه دار

همانطور که می‌دانید امروزه کارخانه های بسیاری هستند که اقدام به تولید فرش های اصلی با تنوع بالا و کیفیت بالا کرده اند اما برخی از فروشندگان سودجو برای منافع خود سعی می‌کنند تا فرش های ماشینی تقلبی را به جای فرش های اصلی به افراد بفروشند و زمانی که شما برای خرید فرش به فروشگاه های فرش ماشینی مراجعه می‌کنید با توجه به تنوع بالایی که در فروشگاه وجود دارد اگر شما راه های تشخیص فرش اصلی و تقلبی را ندانید باعث می‌شود سر شما کلاه رفته و فرش های تقلبی به جای فرش های اصلی به شما بفروشند.
برخی از راه های تشخیص فرش اصلی از تقلبی را برای شما در ادامه ذکر می‌کنیم تا بتوانید به راحتی فرش های شناسنامه دار خریداری کنید.

شناسنامه فرش

اولین موردی که شما می‌توانید به راحتی به تقلبی بودن فرش پی ببرید، مشاهده کردن شناسنامه فرش می‌باشد. بر روی پشت فرش ها اگر دقت کرده باشید شناسنامه فرش قرار می‌دهند. برخی از کارخانه ها معمولاً شناسنامه فرش را به صورت کاغذی بر روی پشت فرش قرار می‌دهند و برخی دیگر نیز شناسنامه فرش را بر روی تیکه‌ای چرم حک می‌کنند که بر روی پشت فرش به صورت دوخته شده قرار می‌دهند.

بر روی شناسنامه فرش معمولاً اطلاعاتی مانند رنگ فرش، ابعاد فرش و همچنین شماره فرش و تراکم شانه در متر و جنس نخ فرش و … را درج می‌کنند. البته در نظر داشته باشید که کارخانه های تولید کننده فرش مشخصات تماس و نام شرکت تولیدکننده را نیز در شناسنامه فرش ذکر می‌کنند.

لطافت و رنگ فرش

رنگ فرش های تقلبی و فرش های اصلی معمولاً بسیار متفاوت می‌باشد. به گونه ای که فرش های اصلی و دست بافت معمولاً از رنگ های روشن و درخشانی برخوردار هستند و همچنین زمانی که شما بر روی این فرش ها دست بکشید لطافت و نرمی خاصی خواهند داشت در صورتی که فرش های تقلبی معمولاً درخشندگی رنگ ها را ندارند و شما به راحتی می‌توانید از این طریق فرش های اصلی و فرش های تقلبی را تشخیص دهید.

علامت تجاری تولید کننده

در صورتی که شما علامت تجاری تولید کنندگان فرش را بدانید به راحتی می‌توانید با مشاهده کردن لوگو یا علامت تجاری تولید کننده، اصلی یا تقلبی بودن فرش را مشخص کنید.

شرکت های تولید کننده فرش معمولاً علامت و لوگو انحصاری خاص خود را دارند که شما می‌توانید با اطلاع داشتن از این علامت ها به راحتی به تقلبی بودن فرش پی ببرید.

مقاومت فرشهای اصل در برابر حرارت غیر مستقیم

در فرش های تقلبی معمولاً از مواد پلاستیکی و غیر اصلی استفاده شده است که به راحتی فرش ها دچار سوختگی می‌شوند در صورتی که در فرش های اصلی معمولاً از مواد اصلی و درجه یک استفاده می‌کند و در برابر حرارت خشک و غیر مستقیم از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. در نظر داشته باشید که فرش ها معمولا گارانتی دارند و شما پس از اینکه فرش مورد نظر خود را خریداری کردید، می‌توانید بعد از اینکه به منزل رفتید قبل از استفاده حتما به صورت غیر مستقیم به فرش حرارت دهید تا در صورتی که فرش شما دچار سوختگی شد یعنی فرش تقلبی بوده و شما می‌توانید از خدمات گارانتی استفاده کرده و فرش را به فروشگاه پس دهید.

بررسی سریال تولید فرش

بهتر است بدانید که در شناسنامه فرش که در پشت فرش های اصلی درج می‌شود معمولاً سریال تولید نیز درج می‌شود که شما می‌توانید با تماس گرفتن با کارخانه تولیدکننده فرش از اصلی بودن نوع فرش اطلاع داشته باشید و یا در وب سایت کارخانه تولید فرش، وضعیت فرش را استعلام بگیرید در صورتی که سریال روی فرش توسط کارخانه تولید کننده فرش تائید شود یعنی فرش شما اصلی می‌باشد و با اطمینان خاطر می‌توانید آنها را خریداری نمایید.

در این مقاله برخی از راه های تشخیص فرش اصل از تقلبی را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کردیم در زمان خرید فرش ها سعی کنید این موارد را در نظر داشته باشید تا بتوانید فرش های اصل و باکیفیتی را خریداری نمایید.( کلمات کلیدی)

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.