صادرات فرش ماشینی

دسته بندی ها :
صادرات فرش ماشینی

صادرات فرش ماشینی

همانطور که می دانید طرح ها و نقش های فرش ماشینی در سراسر دنیا طرفدار دارد و جز محبوب ترین کالاهای ایرانی می باشد و یکی از کالاهایی می باشد که جز کالاهای غیر نفتی محسوب می شود ، از این رو صادرات این کالای محبوب همیشه مورد توجه خاص صادر کنندگان بوده است.

در مقاله ذیل ، نویسنده سعی کرده است که توضیحات کاملی در مورد صادرات فرش ماشینی بدهد تا شما عزیزان بتوانید در صورت نیاز، نکات اصلی صادرات این محصول را بدانید و مورد استفاده قرار بدهید.

 

بازار جهانی فرش

 

یکی از اصلی ترین نکاتی که می توان گفت که همیشه دغدغه مهمی برای صادرکنندگان فرش ماشینی بوده است ، تولید و عرضه فرش های بی کیفیتی است که کشورهایی همچون هند و چین با قیمت پایین روانه بازار جهانی می کنند. جالب است بدانید که این فرش های بی کیفیت با برند و نام محصولات ایرانی ارائه می شود و این موضوع باعث می شود که در طولانی مدت فرش های ماشینی ایرانی بد نام شوند و سود سرشاری نصیب تولیدکنندگان هندی و چینی شوند. این درحالی ست که به علت تورم و وضعیت اقتصادی موجود تهیه مواد اولیه برای کارخانه جات با گرانی موجه شده و قیمت فرش ها به علت تورم مواد اولیه رو به افزایش است .

صادرات فرش به عراق

صادرات فرش به عراق

موضوعی که باعث دلگرمی صادرکنندگان و تولیدکنندگان فرش ماشینی میشود این است که متخصصانی هستند که با اطلاعات کافی نسبت به خرید اقدام میکنند که به راحتی میتوانند فرش های بی کیفیت و تقلبی را از فرش های با دوام و کیفیتی ایرانی تشخصیص دهند.

خریداران زیادی از تمام دنیا به دنبال فرش ماشینی ایرانی هستند و لازم به ذکر است که فرش های ایرانی سهم زیادی از بازار اروپا و آمریکا و حتی خاور میانه را داراست. هر ساله تعداد کثیری از افراد از کشورهایی همچون عراق ، امارات ، قطر و عربستان فرش های کشور عزیزمان را خریداری می کنند و اتفاقا خود آنها مجددا این محصول ارزشمند را مجددا از کشور خود صادر می کنند.

در ادامه به طور خاص در مورد صادرات به کشور عراق توضیحاتی را می دهیم

 

 

صادرات به کشور عراق

کشور عراق را دیگر نمیتوان یک کشور جنگ زده دانست بلکه این کشور به دلیل وجود سرشار ذخایر نفتی دارای ثروت فراوانی می باشد. شهر بصره یکی از شهرهای مهم کشور عراق می باشد که اتفاقا به دلیل نزدکی به مرز ایران و شهر آبادان یکی از بازارهای پر رونق برای صادرات فرش ماشینی به کشور عراق محسوب می شود .فرش 500 شانه و فرش  ارزان قیمت ماشینی بهترین گزینه برای این کشور میباشند

کشور عراق به دلیل وجود عتبات عالیات ، بازارا مناسبی برای صادرات فرش های سجاده ای میباشد. وجود کشور پین و ارائه فرش های چینی کار ایران را دشوار کرده اما فرش های چینی به علت کیفیت پایین و عدم توان رقابت با فرش های ایرانی دوام زیاده نخواهند داشت و هرگز نمی توانند بر صادرات فرش ایران به عراق تاثیر قابل توجهی داشته باشند .

صادرات فرش ماشینی

صادرات فرش ماشینی

 

مشکلات صادرات فرش

همواره مشکلات فراوانی بر سر راه تولیدکنندگان و صادرات کنندگان فرش ها چه از نوع ماشینی و چه از نوع دستبافت بوده است . از مشکلات داخلی گرفته تا مشکل گمرک ، دغدغه های نرخ ارز، رقابت با رقبای خارجی و …. اما فرش های ایران همواره در این رقابت ها خوش درخشیده و با سربلندی مشکلات را پشت سر گذاشته اند .

شناخت مشکلات و تلاش برای رفع آن ها همواره کارساز بوده و از محدودیت برای تولیدکنندگان دستاوردی مفید به همراه داشته است . در جهت شناسایی مشکلات در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره می نماییم که رفع این مشکلات می تواند به بهبود جایگاه صادرات فرش ایرانی منجر شود . در دنیای مدرنیته امروز سلایق و نیاز های مردم با سرعت بالایی در حال تغییر است .

شناسایی نیاز و سلیقه خریداران خصوصا خریداران خارجی که فرهنگ و سبک زندگی متفاوت از ایرانیان دارند بیش از گذشته نیازمند توجه است . اینکه تولیدکننده نتواند نیاز مشتریان را شناسایی و متناسب با خواسته آن ها تولید نماید در بازار پر رقابت فرش و قالی در نهایت موجب کاهش فروش وی خواهد شد . استفاده از روش های فروش روز و مدرن مورد دیگری ست که اگر مورد توجه قرار نگیرد سهم شما را از بازار کم خواهد کرد .

انواع روش های خرید و فروش از مبادله به صورت سنتی گرفته تا مراجعه به فروشگاه های آنلاین در حال انجام است .

اگر قصد دارید در زمینه صادرات فرش موفق عمل نمایید باید با تکنولوژی روز دنیا پیش بروید . امروزه اکثر مبادلات خارجی از طریق سفارشات و خرید و فروش آنلاین انجام می شود . صادرات فرش نیز به علت ماهیت و تنوع بالای فرش اگر به سمت و سوی مبادلات آنلاین حرکت نماید بسیار به صرفه تر و آسان تر خواهد بود . در نهایت بد نیست به این نکته اشاره نماییم که صادرات فرش ایران به کشور عراق یک رابطه دو سر سود بوده و هر دو کشور از این گونه مبادلات مستفیض خواهند شد ، از همین رو صادر کنندگان در تلاش برای گسترش صادرات فرش ایرانی به کشور عراق و سایر کشور های خاورمیانه هستند.

در نهایت نکته ای که قابل تذکر می باشد این است که کارخانه فرش کاشان تمام تلاش خود را در راستای صادرات فرش که کالای غیر نفتی میباشد به کار گرفته است تا جهانیان با این هنر ایران زمین بیشتر از قبل آشنا شوند.

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب فروشگاهی
راهنمایی نیاز دارید? چت در واتساپ