مقالات فرش

فرش ناسایزی

فرش بزرگ

سفارش فرش ناسایزی

برای بافت فرش های ماشینی اندازه های استانداردی تعریف شده است . دلیل استفاده از اندازه های استاندارد این است که برای دستگاه و یا ماشین فرشبافی یکبار نقشه و مشخصات این نقشه تعریف شود . همچنین خریداران با دانستن اندازه های استاندارد بتوانند نیاز خود را برای فرش مشخص کنند. اندازه های تعریف شده برای فرش ماشینی سایز 12 متری ، فرش 9 متری و فرش 6 متری هستند.

اما ممکن است بعضی از خریداران فرش ماشینی بخواهند که سایزی متفاوت تر از این فرش ها برای خود تهیه کنند. ممکن است فرش های سایز استاندارد برای فضای منزل این افراد مناسب نبوده و مجبور شوند که از سایزهایی متفاوت تر استفاده کنند. راه چاره چیست ؟

فرش ناسایزی

سفارش فرش ناسایزی

فرش اندازه های غیر استاندارد

کارخانه فرش کاشان برای خریدارانی که نیاز به فرش هایی غیر سایز استاندارد دارند راه حلی دارند. به اینصورت که تمامی فرش ها در اندازه های دلخواه مشتریان با توجه به توان دستگاه می توان بافت کرد . اما نکته هایی برای سفارش فرش سایز دلخواه وجود دارد که خریداران قبل از سفارش باید به این نکات توجه کنند. این نکته ها هزینه طراحی اختصاصی ، و سفارش دوتایی فرش است .

طراحی اختصاصی فرش غیر استاندارد

شیوه تولید دستگاه های فرشبافی به اینصورت است که نقشه هر فرش با تمام مشخصات مانند ترکیب رنگ ها و اندازه هر فرش باید طراحی شده و برای دستگاه تعریف شده باشد. کارخانه تولید فرش برای سایزهای استاندارد این طراحی ها را انجام داده است اما برای سفارش سایزهای دلخواه باید طراحان فرش ماشینی به صورت اختصاصی این طراحی را انجام دهند . به همین هزینه طراحی اختصاصی به قیمت تمام شده فرش اضافه خواهد شد. این هزینه نسبت به مساحت هر فرش محاسبه می شود.

بافت دو تایی (بافت جفت اندازه غیر استاندارد )

ساختار دستگاه بافت فرش ماشینی به گونه ای است که همزمان دو عدد فرش بافته می شود. اصطلاحا گفته می شود که جفت بافته می شود. به همین دلیل برای سفارش سایزهای اختصاصی باید این نکته را در نظر داشت که دو عدد فرش همزمان بافته می شود و هر دو این فرش ها برای خریدار تولید می شود.  یعنی اینکه نمی توان یک عدد سفارش داد. تعداد سفارش فرش های ناسایزی همواره باید زوج باشد.

قیمت فرش های سفارشی

برای تعیین قیمت بافت فرش سایز سفارشی عامل های متعددی تاثیر گذار هستند. عامل اول متراژ فرش است. مساحت فرش تعیین کننده اصلی قیمت فرش است. اما در بعضی از اندازه ها ممکن است میزان هدر رفت نخ زیاد باشد که تنها متخصصان و مشاوران فروش فرش ماشینی میتوانند این مقدارها را مشخص و محاسبه کنند .

عامل موثر دیگر در تعیین قیمت فرش ناسایزی هزینه طراحی است. همانطور که توضیح داده شد برای فرش های ناسایزی باید به صورت اختصاصی طراحی فرش انجام شود. به همین دلیل با توجه به میزان متراژ طراحی ، هزینه ای به قیمت تمام شده اضافه خواهد شد.

طرح اختصاصی فرش

فرش نقشه افشان متراژ غیر استاندارد

فرش نقشه افشان متراژ غیر استاندارد

بعضی از خریداران ممکن است که طرحی متفاوت و اختصاصی برای خودشان بخواهند . حال ممکن است این طرح در اندازه استاندارد و یا اندازه های سفارشی باشد. بافت طرح اختصاصی در کارخانه فرش کاشان ممکن است اما برای ثبت سفارش باید به نکاتی توجه کرد.

نکته اول اینکه نوع طرحی را برای سفارش میخواهید با توجه به توان دستگاه های فرشبافی باید قابلیت بافت داشته باشند. هر دستگاه با توجه به میزان شانه و تراکم توانایی بافت طرح هایی با ظرافت خود را دارند.

به همین دلیل با مشاوره و راهنمایی از متخصصان کارخانه فرش کاشان می توان از امکان بافت طرح اختصاصی اطلاع پیدا کرد. نکته دیگر اینکه هر دستگاه فرش بافی نسبت به تکنولوژی خود امکان استفاده از تعداد رنگ های محدودی را دارد. این تعداد از 8 رنگ تا 14 رنگ متفاوت است. به همین دلیل امکان استفاده از رنگ دلخواه خریدران وجود ندارد. خریداران میتوانند با اطلاع از رنگ های دستگاه طرح خود را ثبت سفارش کنند.

فرش 20 متری و 15 متری

یکی از پرفروش ترین متراژ های فرش های ناسایزی فرش با متراژ 20 متر 4*5 و 15 متری 3*5  میباشد که بسیاری از خریداران داخل کشور در منطقه جنوبی و مشتریان حاشیه خلیج فارس  این متراژ را برای منزل خود سفارش میدهند

فرش های 20 متری که بنام فرش های بزرگ قواره شناخته میشود از فرش های پرفروش هست که با عرض 4 متر و دستگاه 1200 شانه بافت میشود

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

1 دیدگاه در “فرش ناسایزی

  1. فرزانه گفت:

    لطفا قیمت فرش 20 متری 700 شانه
    قیمت 20 متری 1200 شانه رو محبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.